Вівторок, 18.06.2019, 17:05
Вітаю Вас, Гість


Де знайти вітаміни весною?


З приходом весни відчуття нестачі вітамінів та інших корисних речовин, які містяться в свіжих фруктах, посилюється з кожним днем. Але де ж їх знайти? Отже, шановні батьки, в цьому ми вам і допоможемо розібратися , розглянувши доступні замінники свіжих фруктів.

                                                                                           


Торішні фрукти. Вміст вітамінів у торішніх фруктах весною мінімальний. Найшвидше випаровуються вітаміни С, В2, В6, А, бета-каротин, К і Е. Вітаміни легко руйнуються під впливом світла, кисню, нагрівання, сильного охолодження, контакту з вологою, металами. Найкраще вони зберігаються в плодах зі щільною шкіркою. Мікроелементи у фруктах (крім йоду, хлору та фтору) зберігаються майже в повному обсязі. Будь-які фрукти це також джерело клітковини, без якої шлунку важко повноцінно працювати.

Вітаміни у таблетках. Такі вітаміни отримані хімічним шляхом. Вони також засвоюються, але не так швидко і добре, як натуральні.

Соки. В соках також містяться вітаміни, але в набагато меншій концентрації, ніж у свіжих фруктах. Не рекомендується пити стовідсоткові соки в чистому вигляді. Їх краще розбавляти водою, особливо це стосується цитрусових. Кислотність концентрованих соків може впливати на зуби і стінки шлунку.

Домашня консервація. В "закрутках” корисні речовини присутні, але в дуже малих кількостях. Краще зберігати фрукти та ягоди заморожуванням та сушінням. Найкраще зберігає свої властивості журавлина.